O nas

time

Czy istnieje sposób na to, by zatrzymać na chwilę nieubłaganie upływający czas i towarzyszące mu emocje? Jak utrwalić ulotne momenty naszego życia?

Czy gnający naprzód wiek XXI może stać się tego uwieczniania sprzymierzeńcem?
A może umiejętność utrwalania emocji utraciliśmy na zawsze wraz z pojawieniem się pierwszych dagerotypów?

Z potrzeby odpowiedzi na te pytania zrodził się pomysł na miejsce, które stałoby się swoistą wywoływalnią wspomnień, stop-klatką dla ulotnych chwil, zbliżeniem dla zjawisk niezauważalnych w zabieganej codzienności. W ten sposób w roku 2002 powstało KAstudio. Chcemy w nim utrwalać emocje…

 Susan Sontag, teoretyczka fotografii, powiedziała kiedyś, iż nawet „najbanalniejszy dokument fotograficzny może zmienić się w symbol pożądania”. I pasji — dodajemy w KA-Studio — bo nawet, gdy któryś raz powtarzamy to samo ujęcie, to czerpiemy z tego tę samą przyjemność, jak podczas pierwszych kadrów wychodzących spod naszych rąk. Susan SontagWyznajemy zasadę, że tylko kochając swoje rzemiosło, można wykonywać je profesjonalnie. Zaś tylko profesjonalnie uwieczniony moment może stać się wieczny. Idąc z duchem czasu — nieodzownym elementem tej dziedziny, jaką jest fotografia — pragniemy zaproponować Państwu najszerszą w Rybniku ofertę usług fotograficznych, począwszy od wykonywania odbitek fotograficznych, poprzez sesje zdjęć do dokumentów, sesje ślubne oraz z innych uroczystości, fotografię nagrobkową, renowację zdjęć, dystrybucję materiałów czarno-białych Foma i Ilford, filmowanie DVD, przegrywanie kaset VHS na płyty DVD, a skończywszy na wypożyczalni literatury fotograficznej i wynajmie studia fotograficznego dla amatorów i zawodowców.

Łączymy najwyższą jakość usług z bardzo przystępnymi cenami zgodnie z ideą Williama Howe Downes’a brzmiącą: „Jednym słowem fotografia jest tym, czym ją uczyni fotograf: dziełem sztuki lub przedmiotem handlu”.

Zapraszamy do naszego studia, które mieści się w zabytkowej kamienicy PTTK przy ulicy Piłsudskiego 4 (obok WKU). Właśnie tam w miłej atmosferze oraz pośród znaków upływającego czasu w postaci zabytkowych eksponatów fotograficznych, utrwalimy Państwa emocje…

studio1studio2studio3studio4 

 

 

 

/